AMD’nin Yeni Ekran Kartı ‘’VR’’ İçin Geliyor

AMD, Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (Game Developers Conference) Radeon Pro Duo isimli ekran kartını duyururken, şu ana kadar üretilmiş en güçlü kart olduğunu belirtti.

AMD’nin pazarlamadan sorumlu yöneticisi Chris Hook yeni donanım hakkında detaylı bilgi verirken, Radeon Pro Duo’nun VR’a (virtual reality: sanal gerçeklik) yönelik olduğunu sözlerine ekledi. Bu senenin Nisan aylarında piyasaya çıkmaya hazırlanan Oculus Rift ve HTC Vive VR gözlükleri PC üzerinde çalışıyorlar ve kaliteli bir VR tecrübesi için çok yüksek bir sistem gereksinimine ihtiyaç duyuyorlar.

Chris Hook, VR geliştiricilerinin ihtiyaçlarını yakından gözlemlediklerini ve çalışmalara bir sene öncesinden başladıklarını açıkladı. Üzerinde iki farklı mikroçip bulunan ekran kartı, VR’daki en büyük problem olan gecikme süresini (latency) en düşük düzeye indirmeyi hedefliyor.

VR teknolojisinin büyük bir geleceği olduğuna inanan AMD bu konuda birçok girişimde bulunuyor. Fox Studios ile birçok VR içerik barındıran Assassin’s Creed sinema filminin yapımı için ortak çalışma yürütüyor. Öte yandan, Crytek’in kurduğu sanal gerçeklik laboratuvarı olan VR First’e destek veren AMD, teknolojinin yaygınlaşması konusunda yoğun mesai harcıyor. Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde bir VR First bulunduğunu da hatırlatalım.

2016’nın ikinci yarısında piyasaya çıkacak olan Radeon Pro Duo’nun satış fiyatı 1.500 dolar olacak.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE