AMD’nin 2. Nesil Ryzen Threadripper İşlemcileri Satışa Sunuldu

Dünyanın en hızlı masaüstü işlemcisi AMD Ryzen Threadripper 2990WX'in de aralarında bulunduğu 2. nesil Ryzen Threadripper işlemciler satışa sunuldu.

AMD, bugün yaptığı açıklamayla birlikte dünyanın en güçlü masaüstü işlemcisi olan, 32 çekirdek 64 thread’li 2. Nesil AMD Ryzen Threadripper 2990WX’i satışa sunduğunu duyurdu. Lider bilgi-işlem deneyimlerini güçlendirmek için tasarlanan 2. Nesil AMD Ryzen Threadripper işlemciler, 12nm’lik “Zen+” x86 işlemci mimarisi kullanılarak üretildi. Serinin amiral gemisi modeli, rakip firmanın amiral gemisi modeline göre %53’e kadar daha yüksek performans sunuyor. İkinci nesil AMD Ryzen Threadripper işlemciler en fazla giriş/çıkış sayısını desteklerken, basit bir BIOS güncellemesi ile halihazırda piyasada olan AMD X399 yonga setli anakartlarla da uyumluluk sunuyor. Böylece sistem toplayacaklar için lider yüksek teknolojili masaüstü veya iş istasyonu PC’lere yönelik geniş bir seçim sunuyor.

2. nesil AMD Ryzen Threadripper işlemciler, geliştirilmiş AMD SenseMI Teknolojisi’nin yanında Precision Boost 2 ve Extended Frequency Range 2 (XFR 2) ile de 2. Nesil Ryzen masaüstü işlemcilerde görülen genel performans artışına sahip. Bununla birlikte aşağıdaki teknolojiler de sunuluyor:

  • AMD StoreMI Teknolojisi: Tüm X399 platform müşterileri, AMD StoreMI Teknolojisine ücretsiz erişime sahip olacak ve böylece bu teknolojinin aktifleştirildiği PC’lerde, yüksek kapasiteli sürücülerde bulunan dosya, oyun ve uygulamaları, SSD’ye yakın okuma hızlarında çalıştırabilecekler.
  • Ryzen Master uygulaması: Tüm AMD Ryzen™ işlemciler gibi 2. Nesil AMD Ryzen Threadripper işlemciler de kilidi açık olarak sunulur. Güncellenmiş AMD Ryzen Master uygulamasıyla AMD, hem yerleşik devre hem de CCX üzerinde hızlı çekirdek tespiti, gelişmiş donanım kontrolleri ve tek tıkla iş yükü optimizasyonları gibi yeni özellikler ekledi.
  • Precision Boost Overdrive (PBO): Performans geliştiren bu yeni özellik, üst seviye anakartlardaki ekstra gücü kullanarak çoklu thread’li iş yüklerine ekstra performans sağlar.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE