Amazon, PC Oyunları İçin Büyük Bir Ekip Kuruyor

Amazon, PC oyunları geliştirmek için büyük bir takım kurma aşamasında olduğunu belirtti.

Yayımladığı iş ilanlarıyla genç yetenekleri mülakatlara davet eden Amazon, oyun piyasasına yatırımlarını arttırmaya devam ediyor. Yeni takım üyeleri, daha önce Dota 2, Halo, The Last of Us gibi oyunlarda çalışmış tecrübeli isimlerle çalışma imkânı yakalayacaklar.

Yeni geliştirilecek PC oyunlarının ‘’Twitch’’ uyumlu olmaları en önemli kıstas olurken ayrıca Amazon, oyunlara yepyeni bir anlayış getirme peşinde olduğunu açıkladı. Twitch’in ilerleyen süre zarfında video oyunlar üzerinde nüfuzunu arttırması ve bünyesine daha çok oyun severi izleyici ve yayımcı olarak katması bekleniyor. Amazon’un bu stratejik hamlesinin altında yatan nedenin bu olduğu düşünülüyor.

Bu arada hatırlatalım, oyunlarınızı canlı olarak oynayabilmenize imkân veren Twitch, Eylül 2014’de Amazon tarafından 970 milyon dolara satın alınmıştı. Haziran 2011’de kurulan Justin.tv’nin yan sitesi olarak kurulan Twitch, Justin Kan ve Emmett Shear tarafında kurulmuştu. Şu an için Twitch’in ayda 43 milyon izleyiciye hizmet verdiğini de belirtelim.

Oyun dünyasına 2012 yılında free-to-play oyunlar geliştirerek giren Amazon, 2014 yılında ilk ciddi hamlesini yapmış ve ünlü oyun mimarları ‘’Kim Swift’’ ve ‘’Clint Hocking’’ gibi isimleri bünyesine katmıştı. Anlaşılan o ki, önümüzdeki dönemlerde Amazon ile ilgili daha çok oyun haberi yapacağız.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE