Alien Path – iOS İncelemesi

Çağlar boyu güçlünün güçsüzü ezdiği bir tarihe tanıklık eden gezegenimiz, haliyle bizlere de çeşitli boyutlarda ilham kaynağı olmuştur. Zahti bir büyüğümüzün dediği gibi “Tarih kazanan taraflarca yazılır” deyimi de aslında insanlığın en büyük zaafını ortaya koymaktadır. Bugün bu ilhama örnek olan şirin bir oyunla karşı karşıyayız.

Alien-Path5

Oyunumuz uzak bir galakside barış içinde yaşayan şirin uzaylılar ve onları gezegenlerinden kovan robotların hikâyesiyle başlıyor. Sürgüne uğrayan uzaylı dostlarımız (hepsi de dostumuz diyoruz, hadi hayırlısı!), gittikleri gezegende garip bir şeyle karşılaşır ve kendilerine savaşmak için genetik bir güç bahşedilir. İşte güçsüz bu sefer gerekli kudreti bir şekilde bulup, gururla mahallesine dönmek uğruna bir mücadeleye girer.

Alien-Path4

Oyunda amaç bölümlere bölünmüş her bir gezegeni robotlardan temizlemek. Bunu da yaparken, gerek uzaylı dostlarımızın temel özelliklerini yükselterek, gerekse de onlara özellik kazanan kartları ele geçirip yükselterek başarıdan başarıya (ya da gezegenden gezegene) koşuyoruz. Her bölüm birkaç dalga robottan oluşuyor ve dalgalarda çeşitli güç ve özellikte robotlar karşımıza çıkıyor. Oyun sahasında oklar, ve yeşil toplar ağırlıklı kullanacağımız şeyler. Oklar, karakterimizi yönlendirerek (ve aynı zamanda o ellik ok başına ekstra vuruş gücü kazandırarak), kahramanımızın zincirleme tepkimeyle robota veya robotlara vurmasını sağlıyor. Yeşil topar ise, üzerlerinden geçtiğinizde, en yakındaki robota asit fırlatıyor! Her bir okun yönünü değiştirmek veya özellik kartı kullanmak enerji tüketirken, robotların size vurması da canınızdan götürüyor.

Alien-Path3

Oyun sıra tabanlı, yani bir siz bir robotlar ve robotlar uzaktan ateş edebiliyor (e haliyle adam robot, bi zahmet bi tutam lazer sıksın!). Enerji ve can için, oyun sahasındaki kırmızı topları ve mavi kristalleri toplayabilirsiniz. Oyunda bölüm sonu canavarı tarzında bölümler de mevcut ama çok korkutucu değil! Bir elde tüm robotları yok etmek de mümkün ve bu durumda combo yapmış oluyorsunuz.

Alien-Path2

Oyun f2p ve iki tip para birimi mevcut. Altın genelde yükseltmeler için kullanılırken, elması her derde deva kullanabiliyorsunuz (elması veren düdüğü çalar mirim, ah kapitalist rejim ah!). Elmaslar çeşitli şekillerde elde edilebiliyor (achievement, bölüm içi, zamanlı sandık vs.). Bölümlerde bulunan shard’larla da kartları kuvvetlendirmek mümkün. Oyunda stamina sistemi haliyle mevcut ve her bölüm, duruma göre bir veya iki stamina tüketmekte. Her sekiz dakikada bir stamina tazelenmekte.    Alien-Path1

Grafikler ve sesler tatmin edici ve oyun, hızlı ve kısa oturumlar için birebir. Pil tüketiminde cimri olan ve 200 MB gibi bir boyuttaki oyunu, zaman geçirirken ufaktan strateji yapmak isteyenler için öneriyoruz.  Şu uzaylıları eve gönderelim de Dünya’mıza musallat olmasınlar, hadi bi el atıverin!

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE