Akıllı Telefon Rekabeti, Samsung’un Satışlarını Olumsuz Etkiledi

Samsung Electronics, 2015’in ilk çeyreği için açıkladığı kâr rakamları bazı teknolojik ürünlerin satışında sıkıntı olduğuna dikkat çekti.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un net kârı, 2015’in ilk 3 ayında 4.35 milyar olarak gerçekleşti (2014 1. çeyrek kârı: 7.02 milyar dolardı). Kâr rakamlarının detaylarına baktığımız zaman, akıllı telefon satışlarındaki düşüş ana neden olarak ön plana çıkmakta.

Apple ve diğer Android üreticilerinin yarattığı rekabet ortamı Samsung’u etkilemiş durumda olmasına rağmen, şirket piyasaya yakın tarihte sunduğu ‘’Galaxy S6’’ ve ‘’Galaxy S6 Edge’’ akıllı telefon modelleriyle yılın 2. çeyreğinde arayı kapayacağını dile getirdi. Son dönemde çıkan başka bir habere göre, yoğun talebi karşılayabilmek için S6 serisi akıllı telefonların üretimi yapacak yeni bir fabrika kurulması söz konusu.

Samsung, özellikle Çin ve Hindistan pazarlarında çok umutlu olduğunu belirtirken, klima ve TV satışlarının iyi gittiğini açıkladı.

Yakın zamanda, Apple’da yılın 1. çeyreği için finansal tablolarını açıklamış ve özellikle iPhone satışları kâr rakamını arttırmıştı. Görünen o ki, Apple, şu an için akıllı telefon sektöründe rakibi Samsung’ı geride bırakmış durumda.

Bakalım, Samsung’ın da belirttiği gibi ‘’S6’’ telefon serisi bu resmi tersine çevirebilecek mi?

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE