Agar.io Rehberi ve Arkadaşınla Aynı Servera Girebilmek

A) AGAR.İO OYNANIŞ REHBERİ

Agar.io web tabanlı basit bir oyun. Ancak güzel hazırlanmış bir yapıya sahip olduğu için çok kısa sürede çok fazla oyuncusu oldu. Amacınız, doğdunuzda kristalimsi maddeleri toplayarak büyümek ve diğer oyuncuları yemek.

Oynanış tuşları; Space , W , Mouse

Space, Balonunuzu eşit parçada ikiye böler. Yarınızı ileri doğru fırlatır. Birini yemek, destek olmak veya kaçmak için kullanılır.

W, Kendinizden ufak bir parçayı bir başkasına atar. Ya da diğer oyuncuları parçalamak için haritada bulunan yeşil dikenlere doğru fırlatıldığında belirli bir W sayısından sonra, o dikenden W attığın yere doğru bir diken fırlatır.

Mouse, Yönlendirme.

Oyun modları; Teams, FFA

Teams, Kırmızı, Mavi ve Kırmızının olduğu takım savaşıdır. Burada önemli olan takımınızı üste taşımaktır. Kendi renginizdekileri yiyemezsiniz. Sadece W ile destek verebilirsiniz.

FFA, Herkesin tek başına savaştığı arena.

agario

Birini yemek?

Birini yiyebilmeniz için ondan çok daha fazla puana sahip olmanız gerekmektedir. Bu durumda büyüklüğünüze göre iki tane seçeneceğiniz vardır. Ya diğer oyuncuyu köşeye sıkıştırır yersiniz ya da space basıp diğer yarınızı ona doğru fırlatarak onu yersiniz. Yapılan hatalardan bahsedelim. Normalde bir oyuncudan büyüksünüz ancak ikiye bölündüğünüzde, tam puanınızda ikiye bölündüğü için, o oyuncuya benzer iki yarınız oluyor ve oyuncuyu yiyemiyorsunuz. O yüzden Space tuşu iyi hesaplanıp kullanılmalı. Aksi takdirde tekrar parçalarınız birleşene kadar tehlikedesiniz demektir.

Büyük birini veya Başka bir Oyuncuyu Patlatmak?

Haritada bulunan, yeşil dikenler üzerine bir oyuncu geldiği zaman parçalara bölünür ve diken kaybolur. Peki bu diken fırlatılamaz mı? W tuşuyla kendinizden parçaları, yeşil dikenlere doğru fırlatırsanız, belirli bir parçadan sonra mevcut diken kaybolmadan, attığınız yöne doğru yeni bir diken çıkacaktır. Yoldan geçmekte olan bir oyuncuya fırlattığımız da farkında olmadan bir anda patlayacaktır. Ortaya çıkan küçük parçaları hemen toplayıp, oyuncunun diğer küçük parçlarını yemek mümkün.

Yardım veya Başkasıyla Arkadaş Olmak?

W tuşu kendize ait ufak bir parçayı başkasına atmanıza yarar. Bu sayede sizin verdiğiniz oranda karşı tarafta büyür. Birine yardım etmek istediğinizde ya da arkadaş olmak istediğinizde kullanmanız gereken yöntem budur. CTRL + W kombinasyonunu aynı anda yaparsanız bir anda çok fazla bölünecekseniz. Birini büyük boyutlarda beslemek için Space yada CTRL + W kullanılabilir.

Başkalarından Kaçmak?

Diyelim bir takımınız yok ve desteğinizde yok. Herkes sizin için ve sizde onlar için bir tehdit durumundasınız. Sizi köşeye sıkıştırdılar ya da kaçamayacağınız bir yere doğru sürüklediler. Küçük parçalar oyunda daha hızlı hareket ettiği için, Space tuşunu kaçıp yarınızı orada bırakıp yarınızla ileri atılarak kaçmanız mümkün. Bu sayede tamamen ölmeden sadece yarınızı vererek oradan hızlıca uzaklaşabilirsiniz.

ANA SAYFA

Anasayfada yer alan alan özelliklerle ilgili verelim. Play yazısının yanındaki Ayarlar işaretine tıkladığımızda önümüzde Serverların olduğu, Spectate ve diğer özelliklerin olduğu alanı görüyoruz. Peki nedir bunlar?

Spectate; Oyunun birincisini izlediğiniz moddur. Siz o sıra oyunda olmuyor sayılıyorsunuz ama oyun birincisini sanki siz oynuyormuş gibi izliyorsunuz.

No Skins; Oyunda bazı özel isimleri aldığınızda, oyun size özel görünümler veriyor diye bahsetmiştik. Bu görüntüleri görmemenizi sağlar.

No Names; Adından da anlaşılacağı üzere, diğer oyuncuların nicklerini görmemenizi sağlar.

Dark Theme; Oyunun beyaz olan arka planını, bu özellikle siyaha çevirebiliyorsunuz.

No Colors; Oyundaki her oyuncunun doğduktan sonra bir rengi oluyor. Bu özellik bunu kapatıyor ve herkesi beyaz yapıyor.

Show Mass; Kendi üzerinizde ne kadar küçük kristallerden olduğunu görebiliyorsunuz. Adınızın hemen altında sayısal değer olarak yazar.

B) ARKADAŞLARIN AYNI SERVERA GİREBİLMEK

Uzun zamandır bu konuda oynayan arkadaşlar dert yandı. Web tabanlı oyunlar arasında üst sırayı dağıtan oyun, agar.io‘yu arkadaşlarınızla oynayabilmek için yapmanız gerekenler:

İlk adım: Arkadaşlar farklı programlar indirmenize hiç gerek olmayan bu adımda; Agar.io’nun anasayfasına geliyoruz. Play yazısının yanındaki Ayarlar işaretine tıklıyoruz. Öncelikle oradan oynamak istediğimiz serverımızı seçiyoruz. Turkey, Europe gibi.

agar-io

İkinci adım: Daha sonra başka hiçbir şeye dokunmadan, tekrar agar.io’nun anasayfasında F12 tuşuna basıyoruz. Ekranımızın aşağısında bir bölüm açılacak.

agario-3Üçüncü adım: O bölmelerde bulunan anabaşlıklardan olan Console yazısına tıklıyoruz. Onun alt kısmında yazan, Connecting to ws://37.187.163.131:1505 (Örnek verdiğimiz rakamlar sizde değişik olacaktır. Merak etmeyin) ws://37.187.163.131:1505 bu kısmı kopyalıyoruz.

Dördüncü adım: Kopyaladığımız o ipyi connect (“ws://37.187.163.131:1505”) haline getiriyoruz. Daha sonra bizle girmek isteyen arkadaşımıza son haldeki connect (“ws://37.187.163.131:1505”) ipyi atıyoruz.

agario-4

Beşinci adım: Arkadaşımızda play’in yanındaki ayarlardan, girmek istediğiniz severı seçiyor ve F12‘ye basıyor. Daha sonra connect (“ws://37.187.163.131:1505”) olan son haldeki ipyi, sizden alıyor ve Console kısmındaki Mavin Ok’un yanındaki boşluğa bunu yapıştırıyor ve entera basıyor. Sağ üsteki LeaderBoard‘tan aynı serverda olduğunu öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOKTA: Aynı ip üzerine bir çok server olabiliyor. O yüzden ilk seferde denk gelemeyebilirsiniz. Sürekli son haldeki ipyi yazıp enterlamanız gerekmektedir. Son olarak eğer arkadaşınızın girdiği server dolduysa, biri çıkana kadar giremeyebilirsiniz. Kısa bir süre alabilir bu işlem.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 1

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE