Adblock Plus’ta Büyük Değişim Yaşanıyor

Adblock Plus, kendi uzantısı içinde reklam satmaya başlaması ile ilgili açıklamalar yaptı.

Adblock Plus bilindiği üzere, reklamları engellemek için çoğu internet kullanıcısının tercih ettiği bir eklentiydi. Son birkaç gündür, Adblock Plus’ın da reklam satmaya başlamasının duyulması kafa karıştırıcı olduğu için, Adblock Plus’ın geliştiricileri bu konu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Adblock Plus eskisi gibi büyük, rahatsız edici ve çirkin reklamları engellemeye devam edecek. Bu uygulamanın değişen yönleri ise şu şekilde; Adblock Plus’tan onay almış olan reklamlar gözükecek. Bu reklamlar da daha küçük, kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde olan kabul edilebilir reklamlar olacak. Adblock Plus da onayladığı bu reklamlardan para kazanacak.

Uygulamanın yeni şekliyle kullanılabilmesi için, site sahibinin bu servisi seçmesi gerekiyor. Reklamların Adblock Plus’a göre kabul edilebilir olabilmeleri için de reklam sahiplerinin firmaya ücret ödemesi gerekiyor. Bu reklamların da rahatsız edici olmaması, Adblock Plus’ın onlara izin vermesi için önemli bir etken oluşturuyor.

Adblock Plus’ın bu Kabul Edilebilir Reklamlar denilen yeni düzenlemesi, birkaç gün önce beta sürecine girdi. Bu uygulama ile birlikte rahatsız edici büyük reklamların, fazlasıyla azalması bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE