2024 Olimpiyatlarında Elektronik Sporlar Olabilir

Fransa’da gerçekleşecek olan 2024 olimpiyatları için, elektronik spor dalının da olup olmayacağı tartışılıyor.

Bilindiği üzere 2024 olimpiyatları, Fransa’nın Paris’inde gerçekleşecek. Elektronik sporun, olimpiyatlar ile aynı cümlede anılmaya başlaması ise Tony Estanguet sayesinde oldu. Olimpiyatlarda büyük başarılar elde etmiş, Fransız atlet Tony Estanguet, elektronik sporlar ile iligili bir karar vermeye çalıştıklarını söyledi.

Olimpiyatlar ile ilgili oldukça fazla söz hakkına sahip olan Tony Estanguet, elektronik sporlar ile ilgili şunları söyledi; “Bu konuyu inceliyoruz çünkü kestirip atmak istemiyoruz. Daha en başından, bunun olimpiyatlar ile alakası yok demek, bize göre bir şey değil. Gençler elektronik sporlara çok fazla ilgi duyuyorlar. Biz de onlarla buluşarak, bu konu ile ilgili aramızda bir bağlantı bulmaya çalışacağız. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, elektronik spor ile ilgilenen gençlerle ve onların aileleriyle iletişime geçmeli. Böylece elektronik sporların nasıl olduğunu, bu sürecin nasıl işlediğini ve nasıl böyle başarılı olduğunu anlamak ilgi çekici olabilir.”

Elektronik sporlar zaten günümüzde oldukça popüler ve yükselmeye de devam ediyor. Büyük bir kesime göre bu elbette ki bir spor olarak gözükmüyor; fiziksel aktivite barındırmadığı için. Bu eleştirilere de satranç örnek gösteriliyor. Elektorik sporlar, olimpiyatlarda kendine yer edinebilecek mi; artık bunun cevabını bekliyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE