2017 Dünya Şampiyonu Samsung Galaxy Oldu

Bugün gerçekleşen League of Legends Dünya Şampiyonası Finalinin galibi, Samsung Galaxy oldu. 

League of Legends Dünya Şampiyonası’nın bugünkü finalinde SK Telecom T1 ile Samsung Galaxy yarıştı. Samsung Galaxy, SK Telecom T1’in üç yıllık hükümdarlığına son vererek, Worlds kupasını kaldırdı. Böylece SSG, bu kupayı birden fazla kez kazanan, ikinci takım haline geldi.

SK Telecom T1, bu seneki turnuvada hiç maç kaybetmemişti. Elbette SKT’nin bu sene her zamanki formlarında olmadıkları biliniyordu ancak klasik SKT’liklerini yaparak, her maçı kazanmayı başarmışlardı. Fakat SKT, bu turnuvadaki ilk yenilgisini final maçında aldı. Dolayısıyla, üç yıldır üst üste kazandıkları Worlds kupasını, SSG’ye devretti. Ancak SSG’nin de bu turnuva boyunca sadece bir maç kaybettiğini hatırlatalım.

Samsung Galaxy’nin bu turnuvayı, 3-0’lık bir galibiyet serisi ile kazandığını da belirtelim. SKT, SSG karşısında oldukça zor anlar yaşadı. Oldukça farklı şampiyon tercihleri yapan SKT, maçın başlarında hep iyi gibi gözükse de sonradan kazanan taraf SSG oldu. SKT, üst koridora Yasuo, desteğe Leona ve orta koridora Karma gibi farklı seçimler yaptı. Bu değişik seçimler başta işe yaramış gibi gözükse de sonradan SKT, oyunda yaptığı hatalarla geri düştü.

Oldukça iyi bir turnuva geçiren Samsung Galaxy, bu Worlds kupasını fazlası ile hak etti. SSG’nin daha önce, 2014’te şampiyon olduğunu da hatırlatalım.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE