2016’da Piyasaya Çıkacak ‘’Doom’’ İçin Yeni Bir Mod Duyuruldu

Bethesda’nın E3 2015 (Electronic Entertainment Expo) Konferansı’nda düzenlediği basın toplantısında, yeni ‘’Doom’’ oyunu hakkında bazı detaylar paylaşıldı.

Oyunun geliştiricisi ‘’id Software’’ ve ‘’Bethesda’’nın ortak yapımı olacak yeni ‘’Doom’’ a ‘’Snapmap’’ isimli bir modun dâhil edileceği duyuruldu. Halo’daki ‘’Forge’’ modunu anımsatan ‘’Snapmap’’, kullanıcıların oyunun bazı dinamiklerini, kendi tercihleri doğrultusunda özelleştirmelerini sağlayacak. Öte yandan, ‘’Horde’’ modu ile beraber canavarların saldırılarına karşı savunma yapacağınız bir mod hakkında da bazı bilgiler verildi.

Oyunun mimarlarından Marty Stratton yaptığı açıklama da; Doom’un 20 yılı aşkın süredir çok yaratıcı ve aktif bir politika izlediğini belirtirken, özellikle yaratıcılığın Doom’un felsefe taşı olduğunu söyledi.

Oyunun yayımcısı Bethesda yeni ‘’Doom’’ un 2016’nın bahar aylarında PlayStation 4, Xbox One ve PC sürümleriyle piyasaya çıkacağını teyit etti.

İlk olarak 1993 yılında MS-DOS işletim sistemi için piyasaya çıkan bilimkurgu, korku türündeki ‘’Doom’’, oyun camiası tarafından bir klasik olarak kabul ediliyor. First Person Shooter (FPS) türündeki oyunların atası olan ‘’Doom’’ bu oyun türüne de bir dönem adını vermeyi başarmış öyle ki eski ‘’FPS’’’ler ‘’Doom Tipi’’ olarak tanımlanmıştı.

Aşağıda, Doom’un E3 2015 Konferansı’nda yayımlanan tanıtım videosunu paylaşıyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE