2016’da Hearthstone Dünya Şampiyonası Düzenlenecek

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve içeriğinde Warcraft karakterlerinin yer aldığı kart oyunu Hearthstone için 2016’da bir dünya şampiyonası düzenleneceğini duyuruldu.

16 oyuncunun yer alacağı turnuvanın birincisi 1 milyon dolarlık para ödülünün sahibi olacak. Finallere katılmak için uzun süre devam edecek ranked ön eleme maçları organize edileceği açıklanırken, oyucular sene boyunca devam edecek toplam 4 turnuvada mücadele verecekler. Daha sonrasında oyuncuların, kazandıkları puanlara göre dünya şampiyonası finallerine davet edilecekleri söylendi.

Bahsi geçen Ranked oyunların ilkinin 26 – 29 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenleneceği belirtilirken, Aralık 2015’de maçların devam edeceği açıklandı. Öte yandan, dünya şampiyonasının ne zaman ve nerede düzenleneceğine dair bir detay açıklanmadı.

Mart 2013’de tanıtımı yapılan Hearthstone: Heroes of Warcraft, Mart 2014’de PC sürümüyle piyasaya çıkmış daha sonrasında android ve iOS işlemcileri için yayımlanmıştı. Kendi kart destelerinizi oluşturarak rakiplerinize karşı mücadele ettiğiniz bu sıra tabanlı oyunda, başarı düzeyiniz arttıkça daha güçlü kartlar elde ediyorsunuz. Dünyada e-spor’a olan ilgi her geçen gün artarken Hearthstone’nun da bu konuda oldukça popüler bir turnuva olması bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE