2016 Smite Dünya Şampiyonası Tamamlandı

MOBA (Multiplayer Online Battle Arena: Çevirim İçi Çok Oyunculu Savaş Arenası) türündeki Free-to-play oyun Smite’ın 2016 dünya şampiyonası tamamlandı.

Avrupalı eSpor takımı ‘’Epsilon’’ büyük ödül olan 500.000 doların sahibi olurken, finalde Amerikalı ‘’Enemy’’ ile karşılaştı. Rakibine 3-0 yenilen Enemy 230.000 dolar kazanırken, 3. ve 4. sıralarda yer alan ‘’Cloud9’’ ve ‘’Paradigm’’ 75.000 dolarlık para ödülünü hak ettiler.

2016 Smite Dünya Şampiyonası 7 – 10 Ocak 2016 tarihleri arasında ABD, Atlanta’daki Cobb Energy Performing Arts Centre’da organize edildi. Kuzey Amerika, Avrupa, Çin, Brezilya ve Latin Amerika’dan takımlar katıldılar. Smite’in PC sürümü için ödül havuzu 1 milyon dolar olurken, Xbox One versiyonunda ise bu rakam 150.000 dolardı. Böylelikle, 2015 boyunca Smite için düzenlenen değişik turnuvalarla toplamda 2.5 milyon dolarlık ödül dağıtıldı. Ayrıca geçen seneki şampiyonanın Atlanta’da gene aynı salonda düzenlendiğini belirtelim.

25 Mart 2014’de PC sürümü çıkan oyun, Ağustos 2015’de Xbox One için yayımlanmıştı. Hi-Rez Studios tarafından geliştirilen ‘’Smite’’ Mayıs 2015 itibarıyla 7 milyon kişi tarafından oynanıyor. Her oyuncunun bir Tanrı’yı temsil ettiği oyunda, bir, üç veya beş kişiden oluşan takımlara karşı mücadele ediyorsunuz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE