2015 Türkiye Dota 2 Şampiyonasının Kazananı Belli Oldu

Valve’ın oyunu olan ‘’Dota 2’’ için düzenlenen ‘’2015 Türkiye Şampiyonasının’’ kazananı belli oldu.

14 Haziran Pazar günü İstanbul Wolkswagen Arena’da gerçekleştirilen finalde, rakibi ‘’The Ascendats’’I 3 – 0 yenen ‘’We Make The Future’’ takımı şampiyonanın kazanı oldu. 12.000 TL’lik para ödülünün yanı sıra, Avrupa’daki elemeler de ülkemizi temsil etme şansını da yakalayan ‘’We Make The Future’’ ekibi üyelerine 5 adet Nvidia Geforve GTX 960 ekran kartı ve Asus Strix Tactic Pro klavye de hediye olarak verildi. İkinci ve üçüncü takımlar ise 5.000TL ve 3.000TL para ödülünün sahibi olduları.

‘’Red Bull Son Şampiyon’’ isimli turnuvaya 250’nin üzerinde takım katılmış ve son 8 ekip 11-12 Haziran tarihleri arasında çeyrek ve yarı final maçlarını oynamışlardı. 500 kişinin izleyici olarak salonda bulunduğu, final maçı ayrıca Twitch üzerinden canlı olarak verildi.

Öte yandan, bu sene 3 – 8 Ağustos tarihleri arası ABD’nin Seattle şehrin de gerçekleşecek olan ‘’Uluslararası Dota 2’’ turnuvasında para ödülü 12 milyon doları aşmış durumda. Dünyanın dört bir yanından gelen takımların yarışacağı turnuva için internet üzerinden satılan 10.000 bilet yaklaşık 10 dakika üzerinde tükenmişti.

Dünya’daki en büyük e-spor organizasyonu olan ‘’Dota 2’’ ye önümüzdeki yıllarda ülkemizden daha fazla ilgi gösterilmesi beklenirken, bu tarz haberlerin yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE