2015 Dota 2 Turnuvasında Ödül Havuzu 12 Milyon $’a Yaklaştı

Video oyun yayımcısı ve geliştiricisi olan Valve’in organize ettiği ‘’Uluslararası Dota 2 Turnuvasında’’ ödül havuzunda toplanan para miktarının 11.6 milyon dolara ulaştığı açıklandı.

Dünyanın en büyük e-spor müsabakası oyunlarından biri olan olan ‘’Dota 2’’ bu sene 3 – 8 Ağustos tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde gerçekleşecek. Ödül havuzundaki tutarın bu düzeylere ulaşmasında 10$’a satılan ‘’Compendium’’ ların katkısı büyük olurken, her 10$’ın 2.5$’ı da ödül havuzuna aktarılıyor; şu ana kadar 45 milyon dolarlık satış hasılatı elde edilmiş durumda. Compendium’u satın alan oyun severler sevdikleri takımları takip edip bazı tahminlerde bulunma şansı yakalayabiliyorlar, ayrıca Valve özel hediyelerin de verileceğini söyledi.

Turnuvaya olan ilgi her geçen sene artarak devam etmekte, geçen seneki ödül havuzunun 10 milyon dolar civarında olduğunu hatırlatalım.

Bu sene, turnuva izleyicileri için satılan 10.000 adet bilet Mart ayı sonunda 99$’a satışa çıkmış ve yaklaşık 10 dakika içerisinde bitmişti. Hatta bu işin büyük bir karaborsası ’da bulunmakta, online satış sitelerinden rayicin birkaç katına biletinizi satın alabilirsiniz.

E-spor’un dünyadaki yükselişi hızla sürerken, ülkemizde de oyun severlerin ilgisinin arttığı gözlemleniyor. Özellikle, bazı profesyonel spor kulüplerinin kurdukları e-spor takımlarının uluslararası turnuvalarda ülkemize ödül getirmeleri takdirle karşılanıyor. Kore’de 2. düzeyde olimpiyat sporu kategorisine dâhil edilen e-spor, Türkiye’deki yükselişini devam ettireceğe benziyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE