2015 Dota 2 Turnuvası Biletleri 10 Dakikada Tükendi

Video oyun geliştiricisi ‘’Valve’’ tarafından düzenlenen ‘’The International Dota 2 Championships’’ biletleri satışa çıktıktan 10 dakika içinde tükendi.

İki seferde satışa çıkan biletlerin ilk kısmı yaklaşık 6 dakika içinde tamamen satılırken, ikinci parti ise yaklaşık 4 dakika içinde tükendi. Toplamda 10 dakika 10.000 bilet satılırken geçen sene yaklaşık 1 saat sürmüştü.

Tanesi 99$’dan satılan biletlerden, kişi başı en fazla 5 tane satın alınabiliyordu. Spekülatörler, hemen ebay üzerinden aldıkları biletleri satışa koymaya başladılar bile, şu an için 285$  ile 475$ ile fiyat etiketleri görüyoruz.

dota-2-karaborsa

Karaborsa sadece bize özgü değil, dünyanın her yerinde var 🙂 Konuyla ilgili Valve, herhangi bir önlem şu an için alamıyor ama önümüzdeki sene bu durumu yeniden gözden geçireceklerdir.

Bu sene 5.’si düzenlenecek olan ‘’Uluslararası Dota 2 Turnuvası’’ 3-8 Ağustos 2015 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri, Seattle’daki Key Arena Spor Tesisinde düzenlenecek.

Geçen sene ödül havuzunda 10 milyon dolar gibi dudak uçuklatan bir rakamın olduğunu ve turnuva da birinci olan ekibin 5 milyon $ para ödülü kazandığını hatırlatalım.

E-sport bazı ülkelerde hem bir spor dalı olarak kabul edilirken, aynı zamanda ciddi bir meslek halini de aldı. Yakın zamanda, Kore e-Spor Derneği’nin yoğun çalışmaları sonucu e-spor 2. düzey olimpiyat sporu olarak kabul edilmişti. Ülkemizde de Beşiktaş Spor Kulübü, Türkiye’nin ilk resmi e-spor takımını 20 Ocak 2015’de kurduğunu duyurmuştu.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE