Neverwinter Xbox One’da Oyuncu Sayısı 1.6 Milyonu Aştı

Neverwinter Xbox One’da Oyuncu Sayısı 1.6 Milyonu Aştı

Cryptic Studios ve Perfect World Europe B.V.’nin ortak yayımcısı olduğu ücretsiz MMORPG oyunu ‘’ Newerwinter’’ ı Xbox One üzerinden oynayan kullanıcı sayısının 1.6 milyonu aştığı duyuruldu.

31 Mart 2015 itibarıyla Xbox One konsollarına gelen oyun, Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre şu an için ‘’2015’in En İyi Ücretsiz Xbox One Oyunu’’ konumunda bulunuyor. Ayrıca, bu sene içerisinde, Neverwinter’a dâhil edilmesi planlanan 5 yeni ücretsiz DLC ile oyun keyfinin arttırılması amaçlanıyor. Çıkacak genişleme paketlerinin (Tyranny of Dragons, Scourge Warlock, Elemental Evil gibi) daha önce PC’ler için çıktığını ve Xbox One’a sadece adapte edilmesi gerektiğini hatırlatalım. Öte yandan, oyunun Xbox One sürümünün sadece Xbox Gold üyelerine açık olacağını da belirtelim.

Oyunun geçtiği Dungeons & Dragons (zindanlar ve ejderhalar) isimli fantezi dünyasında mücadele eden birçok sınıftan birini seçecek, verilen görevleri tamamlayacak ve seviyenizi arttırmaya çalışacaksınız. Oyunun yapısının diğer MMORPG’lerden, yarattığı değişik dünya dışında, çok da ayrışmadığını kanısındayız.

İlk olarak 2013 yılında PC sürümüyle piyasaya çıkan ‘’Neverwinter’’, oyun konsollarına ilk olarak Xbox One için gelmişti. PlayStation 4 sürümü için henüz bir açıklama yapılmazken, onun da muhtemelen PlayStation Plus üyeleri için gelmesi bekleniyor.

İleriki dönemlerde, Microsoft ve Sony bu tarz free-to-play oyun sayısını arttırıp, daha fazla paralı üyelik (Xbox Gold ve PlayStation Plus) satmaya çalışacaklardır diye düşünüyoruz.